Czym jest skydiving? Wszystko, co musisz wiedzieć! - Skydivehel.pl / Skoki spadochronowe

Czym jest skydiving? Wszystko, co musisz wiedzieć!

18 maja 2019

Skydiving, czyli podniebne nurkowanie

Najkrócej mówiąc, skydiving polega na wyskakiwaniu z różnego rodzaju statków powietrznych – samolotów, helikopterów, balonów, szybowców… Potem około minutowy etap swobodnego spadania, kilka minut lotu na otwartym spadochronie i lądowanie.

Często pierwszym krokiem w tym sporcie jest skok w tandemie. Nie potrzeba do niego długich przygotowań, a dostarcza mnóstwa emocji. Wyobraź sobie adrenalinę, którą wywołuje 60 sekund swobodnego spadania z prędkością 200 km/h! To coś, co zapamiętasz na zawsze.

Emocje zaczynają się już na ziemi, podczas przygotowania do skoku. Zobaczysz startujący samolot ze skoczkami, ich lądowania, radość pasażerów, którzy skoczyli w tandemie przed Tobą. W połączeniu z Twoim naturalnym lękiem stworzy to niepowtarzalną mieszankę.

Ale skok tandemowy to często tylko początek długiej przygody ze skokami spadochronowymi. Wielu obecnych skoczków tak zasmakowało w jedynych w swoim rodzaju emocjach, wywoływanych przez skoki, że po skoku w tandemie wróciło, żeby zrobić licencję i zostać samodzielnymi skoczkami.

Nawet już podczas skoku w tandemie możesz posmakować emocji samodzielnego skoczka: zapytaj swojego tandem pilota o możliwość samodzielnego pokierowania spadochronem.

Dla osób z zewnątrz skok sprowadza się do wyskoczenia z samolotu i wylądowania na ziemi. Ale tak naprawdę najciekawsze i najprzyjemniejsze jest to, co dzieje się między tymi dwoma momentami. Skydiving nie polega na „wypadnięciu” z samolotu i ratowaniu życia otwarciem spadochronu! W rzeczywistości to różne dyscypliny, w których się można doskonalić, począwszy od latania  „na brzuchu” (tzw. płaskiego) w kilkuosobowych grupach (tzw. formacjach) po solowe akrobacje, wingsuiting (pewnie kojarzysz „ludzi-wiewiórki” w dużych kombinezonach ze skrzydłami!) czy formacje na otwartych czaszach. Istnieją różne poziomy wyszkolenia, potwierdzane licencjami i uprawnieniami, organizowane są różnego rodzaju zawody, pokazy i rekordy. 

Zarezerwuj swój skok – może zapoczątkuje przygodę Twojego życia!

SKOKI W
TANDEMIE

ZOBACZ WIĘCEJ

DLA
SKOCZKA

ZOBACZ WIĘCEJ

LOTY
WIDOKOWE

ZOBACZ WIĘCEJ